woensdag 8 juni 2016

Noodcompetitie KNVB Afdeling I 1939-’40

De KNVB besloot op 9 september 1939 een Noodcompetitie in te stellen ter vervanging van de reguliere competitie. In de Noodcompetitie werden de ploegen meer naar geografische ligging dan naar sterkte ingedeeld, was er geen promotie en degradatie mogelijk, en konden er geen protesten op beslissingen van scheidsrechters worden ingediend. De competitie begon op 24 september 1939, een week later dan dat de reguliere competitie had moeten beginnen.

De Eerste Klassers werden bij elkaar ingedeeld, met dien verstande dat de twee westelijke Eerste Klassen, die normaal gemengd waren, nu geografisch werden ingedeeld. In Afdeling A van Afdeling I werden de verenigingen uit de provincies Noord-Holland en Utrecht bij elkaar ingedeeld, met één vereniging uit Den Haag. De drie Haagse verenigingen konden hun voorkeur aangeven voor Afdeling I of II, maar omdat ze alle drie geen voorkeur hadden kwam na loting ADO in Afdeling I terecht.

De Tweede Klassers werden bij Derde Klassers ingedeeld, hetgeen zodanige protesten opleverde dat de oorspronkelijke indeling werd aangepast. Tevens werden er in de indeling nu ook een aantal Reserveklassers ingedeeld. Het overgrote deel van de Reserveklassers speelden in een aparte Noodcompetitie.

De competitie was enkele wedstrijden van het einde toen op 10 mei 1940 het Duitse leger in Nederland binnenviel. De competitie kwam enkele weken stil te liggen, maar werd eind mei alweer hervat. De Eerste Klassers speelden hun resterende wedstrijden nog, het Amsterdamse Blauw-Wit werd kampioen. In de overige afdelingen werden alleen nog de wedstrijden gespeeld die van belang waren voor het kampioenschap.

Het elftal van Blauw-Wit dat op 9 juni in Utrecht tegen DOS kampioen Afdeling A werd

Alphen en Haastrecht ingedeeld in Noodcompetitie KNVB Afdeling II (West II), Alkmaar in Noodcompetitie NHVB en De Zebra’s in Noodcompetitie UPVB. Texel ingedeeld in Texelsche Noodcompetitie omdat ze in verband met mijnengevaar bezwaar hadden om naar het vasteland te komen.

UVV, Vriendenschaar, Hillegom, Hillinen en THB afkomstig uit KNVB Afdeling II (West II).



Oorspronkelijke indeling Noodcompetitie KNVB Afdeling I


Afdeling A: ADO, Ajax, Blauw-Wit, DOS, DWS, ’t Gooi, Haarlem, KFC, Stormvogels, VSV

Afdeling B: Alcmaria Victrix, Alkmaarsche Boys, Atlas, Helder, Hollandia, HRC, Sporters, Watervogels, West-Frisia

Afdeling C: KVV, OSV, Purmersteijn, QSC, Succes, WFC, Zaandijk, ZFC, ZVV

Afdeling D: Beverwijk, Bloemendaal, EDO, HFC, De Kennemers, Kinheim, RCH, Ripperda, Schoten, Zandvoort, Zeemeeuwen

Afdeling E: AFC, DWV, De Meteoor, OVVO, De Spartaan, TOG, De Volewijckers, VVA, Watergraafsmeer, Zeeburgia

Afdeling F: Amersfoortsche Boys, BVC, Elinkwijk, Hercules, Hilversum, HVC, Sopla, UVV, Velox, Vriendenschaar, Zeist, ZNC

Afdeling G: Assendelft, EVC, IVV, Meervogels, Monnikendam, Verkade, Westzaan, Zaanlandia, Zilvermeeuwen

Afdeling H: Andijk, Bergen, BKC, CSV, DTS, MFC, Schagen, Strandvogels

Afdeling I: Allen Weerbaar, Amsvorde, APWC, Baarn, BFC, Donar, Laren, Quick (Amersfoort), SEC, Victoria

Afdeling J: Aalsmeer, AED, Ahrends, DEC, De Germaan, Jan Hanzenkwartier, Rapiditas, Schinkelhaven, Swift, TIW, WMS

Afdeling K: AAC, Amstel, DJK, DVAV, Electra, Frederik Hendrik, HEDW, JOS, RCA, Rivalen, SAVM, SDW

Afdeling L: Fokke, Gold Star, LOC, Ontwaakt, Oranje-Zwart, SCA, SDZ, Sloterdijk, SNA, Wilhelmina Vooruit, ZSGO

Afdeling M: BPC, DIO, EHS, Halfweg, Madjoe, Oosterpark, SDS, Spaarnevogels, THB, Vliegende Vogels, VVB

Afdeling N: ADW, ASVK, CNF, Heemskerck, Neerlandia, ODE, RODI, SLTO, TDO, ZRC

Afdeling O: Brederodes, DWSV, EAC, ’s-Graveland, Holland, JSV, Kampong, PVC, Stichtsche Boys, Utrecht, Voorwaarts

Oudesluis in Reserve Afdeling C, Hillegom en Hillinen in Reserve Afdeling E. Alphen, Haastrecht en Oudewater in KNVB Afdeling II (West II). APGS, Nieuwe Niedorp, OFC en Uitgeest niet ingedeeld.




Afdeling A


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Blauw-Wit1814132945 – 25
2ADO1813232855 – 24
3DWS1812332750 – 29
4VSV189362155 – 32
5’t Gooi187561939 – 44
6Ajax187381735 – 37
7Stormvogels185491425 – 34
8Haarlem1851121140 – 61
9KFC183213832 – 62
10DOS181413635 – 63



Afdeling B


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1HRC1613122761 – 29
2West-Frisia1810262252 – 38
3ZFC168442041 – 29
4OSV169252038 – 34
5Alkmaarsche Boys188191747 – 40
6Hollandia177191540 – 55
7Alcmaria Victrix156271432 – 32
8Helder166281437 – 37
9Purmersteijn175391340 – 52
10Zaandijk155371325 – 36
11WFC1651101128 – 42
12Succes1650111023 – 40



Afdeling C


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1AFC2017213666 – 26
2EDO1810622637 – 20
3DWV1510142147 – 26
4HFC188371946 – 35
5De Kennemers177371749 – 44
6Zeeburgia156451632 – 28
7QSC144551331 – 36
8RCH165291228 – 31
9Beverwijk1852111226 – 41
10Kinheim1852111236 – 64
11Bloemendaal1952121231 – 66
12ZVV1850131032 – 44



Afdeling D


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Velox1714213043 – 23
2De Volewijckers1610422450 – 23
3UVV179352156 – 35
4Vriendenschaar1710162139 – 28
5Hilversum176291442 – 39
6HVC176291439 – 51
7De Spartaan154381123 – 30
8Watergraafsmeer155191119 – 35
9Hercules172510932 – 48
10Elinkwijk164111927 – 58



Afdeling E


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Oudesluis147431830 – 20
2BKC137331733 – 21
3HRC 2137241635 – 30
4Helder 2137151534 – 26
5Wieringerwaard146261432 – 26
6Schagen146261434 – 36
7Watervogels146261426 – 30
8Atlas14239725 – 48
9HRC 311218518 – 30



Afdeling F

(dubbele competitie)

Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Andijk1712232650 – 21
2MFC1810532561 – 30
3West-Frisia 2167361747 – 44
4Hollandia 2165651639 – 41
5Sporters154291037 – 49
6Strandvogels162014419 – 68



Afdeling G


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1CSV148241837 – 34
2Alcmaria Victrix 2147431839 – 34
3Bergen146261439 – 33
4Nieuwe Niedorp144641438 – 42
5Alcmaria Victrix 3135351337 – 36
6DTS134541324 – 29
7Alkmaarsche Boys 2145271240 – 31
8Uitgeest14248831 – 46

Beslissingswedstrijd

16 juni 1940, Alkmaar (terrein Alcmaria Victrix)

CSV – Alcmaria Victrix 2 5 – 3




Afdeling H


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Zandvoort1613212845 – 16
2Schoten159242039 – 23
3Ripperda157351737 – 32
4Hillinen168081622 – 28
5RCH 2154741529 – 31
6Hillegom135261218 – 21
7Zeemeeuwen144281021 – 30
8Haarlem 21642101026 – 40
9EDO 2142210618 – 34



Afdeling I


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1VSV 21514012861 – 28
2De Kennemers 21411032270 – 30
3Vliegende Vogels156721941 – 36
4VVB168351939 – 36
5EHS158161738 – 34
6THB157261641 – 39
7Spaarnevogels157171550 – 48
8HFC 2144281038 – 37
9Zandvoort 2163491041 – 50
10Zeemeeuwen 2145091036 – 51
11DIO170017021 – 87



Afdeling J


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1KVV1914142964 – 27
2Zaanlandia1811432658 – 37
3OFC199462248 – 44
4Zilvermeeuwen157441843 – 27
5Verkade156361539 – 31
6Assendelft166371534 – 36
7Westzaan1862101444 – 70
8Meervogels143651232 – 34
9IVV124261021 – 25
10EVC153481018 – 34
11Monnikendam151311514 – 50



Afdeling K


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1OVVO1713312952 – 29
2TOG1612222640 – 14
3De Meteoor1910182152 – 45
4VVA189272050 – 33
5WMS188462044 – 35
6Aalsmeer188462049 – 42
7DEC146441633 – 24
8De Germaan177281648 – 41
9TIW175481429 – 41
10AED154291028 – 45
11Jan Hanzenkwartier1942131031 – 56
12Ahrends160214213 – 64



Afdeling L


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Swift (Amsterdam)1610332337 – 20
2SDW169432236 – 27
3SAVM159242032 – 27
4Madjoe157531935 – 26
5ZSGO2691162933 – 26
6BPC157261632 – 27
7Schinkelhaven175391339 – 44
8Halfweg162771126 – 38
9Oosterpark15258927 – 40
10SDS150411426 – 48



Afdeling M


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1ASVK1711512741 – 10
2ADW1610242251 – 24
3SLTO1710252247 – 23
4CNF1710252249 – 33
5Heemskerck157261628 – 28
6RODI156181340 – 36
7ZRC175391327 – 41
8Neerlandia1743101125 – 62
9ODE12147612 – 31
10TDO131210416 – 48



Afdeling N


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1HEDW1611322549 – 23
2Electra1810262243 – 37
3JOS179352149 – 32
4Amstel179171942 – 41
5AAC189181935 – 38
6DVAV167361751 – 41
7Rivalen176381536 – 38
8DJK1752101232 – 44
9RCA1752101229 – 42
10Frederik Hendrik174013822 – 52



Afdeling O


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1APGS1914413269 – 21
2SCA2011813049 – 29
3Sloterdijk1610242240 – 23
4Gold Star169161964 – 37
5SDZ168261837 – 36
6Oranje-Zwart174671433 – 37
7Fokke164661434 – 43
8LOC164391127 – 50
9Ontwaakt16259923 – 44
10Wilhelmina Vooruit15249817 – 39
11SNA151311520 – 54



Afdeling P


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Hilversum 21612222654 – 20
2BFC1612222650 – 14
3’t Gooi 2167541953 – 37
4Donar157351743 – 24
5Laren166371531 – 45
6Rapiditas (Weesp)146081237 – 38
7Victoria (Hilversum)14419929 – 59
8Allen Weerbaar152310729 – 51
9’s-Graveland162311723 – 61

Beslissingswedstrijd

16 juni 1940, Hilversum (Sportpark Hilversum)

Hilversum 2 – BFC 3 – 2




Afdeling Q


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1BVC1715203274 – 23
2SEC1814223058 – 23
3APWC167361741 – 47
4Baarn157261639 – 34
5ZNC186481645 – 49
6Sopla175571528 – 31
7Amersfoortsche Boys166281445 – 45
8Zeist1853101337 – 42
9Quick (Amersfoort)1844101238 – 56
10Amsvorde171313523 – 78



Afdeling R


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1PVC1411212458 – 29
2DWSV1510232237 – 22
3Holland178452049 – 29
4Kampong167271652 – 43
5Brederodes155551554 – 53
6Stichtsche Boys135441449 – 40
7Utrecht145271235 – 43
8Oudewater145181126 – 60
9EAC154110930 – 35
10JSV13337924 – 36
11Voorwaarts10208427 – 51


Geen opmerkingen:

Een reactie plaatsen