woensdag 13 juli 2016

Noodcompetitie KNVB Afdeling II 1939-’40

De KNVB besloot op 9 september 1939 een Noodcompetitie in te stellen ter vervanging van de reguliere competitie. In de Noodcompetitie werden de ploegen meer naar geografische ligging dan naar sterkte ingedeeld, was er geen promotie en degradatie mogelijk, en konden er geen protesten op beslissingen van scheidsrechters worden ingediend. De competitie begon op 24 september 1939, een week later dan dat de reguliere competitie had moeten beginnen.

De Eerste Klassers werden bij elkaar ingedeeld, met dien verstande dat de twee westelijke Eerste Klassen, die normaal gemengd waren, nu geografisch werden ingedeeld. In Afdeling A van Afdeling I werden de verenigingen uit Rotterdam en omstreken bij elkaar ingedeeld, met twee verenigingen uit Den Haag. De drie Haagse verenigingen konden hun voorkeur aangeven voor Afdeling I of II, maar omdat ze alle drie geen voorkeur hadden kwamen na loting HBS en VUC in Afdeling II terecht.

De Tweede Klassers werden bij Derde Klassers ingedeeld, hetgeen zodanige protesten opleverde dat de oorspronkelijke indeling werd aangepast. Het overgrote deel van de Reserveklassers speelden in een aparte Noodcompetitie.

De competitie was enkele wedstrijden van het einde toen op 10 mei 1940 het Duitse leger in Nederland binnenviel. De competitie kwam enkele weken stil te liggen, maar werd eind mei alweer hervat. De Eerste Klassers speelden hun resterende wedstrijden nog, Feijenoord was op de zondag voor de Duitse inval al kampioen geworden. In de overige afdelingen werden alleen nog de wedstrijden gespeeld die van belang waren voor het kampioenschap.

Chris Sinke maakt op 5 mei 1940 in Delft het enige doelpunt tegen DHC waardoor Feijenoord kampioen Afdeling A werd

Hillegom, Hillinen, THB, UVV en Vriendenschaar ingedeeld in Noodcompetitie KNVB Afdeling I (West I), Leerdam en LSV ingedeeld in Noodcompetitie KNVB Afdeling IV (Zuid), SEP in Noodcompetitie HVB. DVC en IFC onbekend, waarschijnlijk niet ingedeeld.

Alphen en Haastrecht afkomstig uit KNVB Afdeling I (West I).



Oorspronkelijke indeling Noodcompetitie KNVB Afdeling II


Afdeling A: CVV, DFC, DHC, Feijenoord, HBS, Hermes-DVS, RFC (Rotterdam), Sparta (Rotterdam), VUC, Xerxes

Afdeling B: BEC, BMT, De Hollandiaan, HVV, Martinit, Quick (Den Haag), SVV, UVS, VDL, VIOS

Afdeling C: DCL, Emma (Dordrecht), Excelsior (Rotterdam), Gouda, Neptunus, ODS, Overmaas, Sliedrecht, Unitas, Fluks

Afdeling D: niet ingedeeld

Afdeling E: COAL, DHZ, EBOH, EDS, De Musschen, Het Noorden, Pechvogels, Steeds Volharden, VOC, Zwijndrecht

Afdeling F: Flakkee, Flakkee 2, Hellevoetsluis, Oud-Beijerland, OVV, Wit-Rood-Wit

Afdeling G: DCV, DDC, DHS, Fortuna (Vlaardingen), Hoek van Holland, RDM, The Rising Hope, VFC

Afdeling H: Laakkwartier, De Ooievaars, De Postduiven, RVC, Scheveningen, SVC, Terlaak, TONEGIDO

Afdeling I: Alphen, ASC, GSV, LFC, Lugdunum, Olympia, ONA, Schoonhoven, Woerden

Afdeling J: Archipel, BTC, Cromvliet, CVS, HDV, De Jagers, Maasstraat, Texas, VCST, VOGEL, Wassenaar, Zwart-Blauw

Afdeling K: Celeritas, DUNO, ESDO, ’s-Gravenzande, Kranenburg, Naaldwijk, Oranje-Blauw, Postalia, Spoorwijk, VDS

Afdeling L: Concordia, Delft, Delfia-DVK, DVC, OB, Rijswijk, SOA, Te Werve, WIK, Wit-Blauw

Afdeling M: Alphia, Bodegraven, Boskoopsche Boys, DSO, DVS, LDWS, Roodenburg, Rouwkoop, Sportman, TONA, Waddinxveen

Afdeling N: DJS, DRL, Florissant, FSV-Pretoria, Schiedam, SFC, SIOD, Transvalia, Ursus, USC

Afdeling O: Belvédère, Charlois, DINDUA, DLVS, HOV, NHS, Saturnus, SMV, Steeds Hooger, VND

Afdeling P: Ammerstolsche SV, Bolnes, CKC, Gouderak, Dilettant, Lekkerkerk, IFC, Moordrecht, OLIVIO, Zwervers, Haastrecht, Oudewater

Afdeling Q: niet ingedeeld

Afdeling R: DFC 2, ’s-Gravendeel, Merweboys, Merwestad, Merwede, ODS 2, OSS (Dordrecht) (of Reserve Afdeling J), SSW, Papendrecht, Unitas 2

Hillegom, Hillinen, THB, UVV en Vriendenschaar in KNVB Afdeling I (West I), Leerdam en LSV in KNVB Afdeling IV (Zuid). SEP en SVW onbekend.




Afdeling A


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Feijenoord1812512951 – 16
2Sparta (Rotterdam)189542366 – 44
3HBS1810352356 – 47
4Hermes-DVS187652051 – 46
5DFC188371935 – 30
6DHC186661845 – 40
7RFC (Rotterdam)187381737 – 34
8VUC186481639 – 58
9Xerxes184591339 – 63
10CVV180216218 – 59



Afdeling B


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1UVS1813322945 – 25
2SVV1511132354 – 22
3Quick (Den Haag)188642247 – 34
4Martinit167541941 – 35
5BMT187471847 – 50
6HVV177191526 – 35
7De Hollandiaan1862101453 – 54
8VIOS185491448 – 61
9VDL1742111037 – 51
10BEC172411827 – 58



Afdeling C


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Gouda1813322954 – 27
2Emma (Dordrecht)1711422660 – 23
3Excelsior (Rotterdam)1611322550 – 29
4Overmaas177461831 – 33
5Neptunus177191548 – 39
6Sliedrecht177191539 – 45
7Fluks175481417 – 34
8Unitas155281239 – 44
9ODS182511939 – 63
10DCL161312521 – 61



Afdeling D


Vervallen




Afdeling E


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldopnt.min.
1SVW1614112952 – 21
2Zwijndrecht1710162144 – 30
3De Musschen149232044 – 24
4EDS147341740 – 23
5DHZ175661631 – 38
6Pechvogels135261225 – 37
7COAL155191131 – 45
8EBOH14338928 – 39
9Het Noorden153210833 – 50
10OLIVIO11119112 – 332

OLIVIO 2 winstpunten in mindering wegens het staken van de wedstrijd EBOH – OLIVIO




Afdeling F


(dubbele competitie)

Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldopnt.min.
1Wit-Rood-Wit95221229 – 14
2Flakkee104421220 – 18
3OVV10235722 – 28
4Hellevoetsluis9234518 – 292

Hellevoetsluis 2 winstpunten in mindering wegens het niet spelen van de wedstrijd Flakkee – Hellevoetsluis




Afdeling G


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1VOC1612222664 – 24
2VFC149141947 – 24
3Hoek Van Holland158251834 – 31
4Fortuna (Vlaardingen)166551745 – 36
5RDM147251642 – 28
6The Rising Hope155281234 – 53
7DHS1642101029 – 47
8Steeds Volharden154291024 – 40
9DDC154011823 – 59



Afdeling H


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Laakkwartier1410312355 – 26
2Scheveningen149322156 – 19
3SVC148331927 – 23
4De Postduiven137331736 – 25
5RVC145271243 – 52
6Terlaak12318729 – 41
7De Ooievaars13319739 – 52
8TONEGIDO120012012 – 59



Afdeling I


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Alphen1811432666 – 33
2ONA179532343 – 34
3LFC187652041 – 38
4Olympia168351939 – 36
5Haastrecht176651847 – 39
6ASC187381746 – 42
7GSV186571733 – 33
8Woerden187381749 – 49
9Lugdunum1651101131 – 52
10Schoonhoven161213426 – 65



Afdeling J


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Wassenaar1613122773 – 21
2CVS1611322558 – 28
3Archipel159332146 – 22
4Cromvliet179262049 – 43
5VOGEL147431845 – 28
6De Jagers167361754 – 51
7Maasstraat146171337 – 50
8VCST12246827 – 40
9BTC162410839 – 66
10HDV163112732 – 71
11Texas10226622 – 31
12Zwart-Blauw142210638 – 69



Afdeling K


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1ESDO1514102954 – 19
2Kranenburg149232062 – 28
3Celeritas148061647 – 35
4Naaldwijk166461632 – 35
5’s-Gravenzande147071445 – 41
6DUNO156181351 – 54
7VDS164481233 – 47
8Oranje-Blauw1752101230 – 56
9Spoorwijk1651101132 – 54
10Postalia154110935 – 52



Afdeling L


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Delfia-DVK1411122346 – 22
2Concordia149141944 – 33
3Delft138141746 – 26
4Te Werve137241647 – 39
5Rijswijk136341542 – 31
6WIK144281032 – 55
7Wit-Blauw154011825 – 50
8SOA12318732 – 40
9OB12219520 – 38



Afdeling M


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Alphia1914413276 – 33
2LDWS1714122973 – 20
3Bodegraven157441845 – 43
4DVS178271851 – 54
5Rouwkoop145631639 – 28
6DSO175571543 – 47
7Sportman186391543 – 61
8Roodenburg165381345 – 47
9Waddinxveen175391336 – 47
10TONA154291039 – 52
11Boskoopsche Boys192116527 – 85



Afdeling N


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldopnt.min.
1Florissant1911442655 – 38
2Ursus1611322545 – 20
3FSV-Pretoria1510142154 – 29
4SIOD158432045 – 35
5USC156451636 – 37
6Transvalia135351330 – 35
7Oud-Beijerland105141133 – 32
8DJS14419936 – 48
9SFC154011824 – 42
10Schiedam13319524 – 422
11DRL151212431 – 55

Schiedam 2 winstpunten in mindering wegens het staken van de wedstrijd SIOD – Schiedam




Afdeling O


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1DINDUA1511132368 – 38
2HOV159422258 – 25
3NHS1611052239 – 39
4VND169342170 – 27
5Bolnes144461231 – 33
6SMV143651233 – 42
7Saturnus154471235 – 45
8DLVS144461242 – 64
9Belvédère133461035 – 54
10Steeds Hooger15249834 – 58
11Charlois13148626 – 46



Afdeling P


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1DCV1414002867 – 15
2CKC1411032248 – 27
3Zwervers145361335 – 28
4Lekkerkerk146081232 – 37
5Dilettant135171137 – 53
6Ammerstolsche SV12408824 – 37
7Moordrecht13319734 – 56
8Gouderak143110726 – 50



Afdeling Q


Vervallen




Afdeling R


Eindstand

wedstr.gew.gel.verl.pnt.doelsaldo
1Emma (Dordrecht) 21915223270 – 23
2DFC 22014152978 – 35
3’s-Gravendeel1810352368 – 42
4ODS 22011182355 – 50
5SSW2183101945 – 35
6Papendrecht188371943 – 43
7Merweboys197481835 – 43
8Unitas 2178181746 – 49
9Merwede185491425 – 39
10Sliedrecht 21660101240 – 44
11Merwestad142111523 – 43
12OSS (Dordrecht)141112315 – 97


Geen opmerkingen:

Een reactie plaatsen