zondag 9 februari 2014

Nederlandse voetbalbeker 1916-’17

De achttiende editie van de “NVB beker” werd gewonnen door Ajax uit Amsterdam, dat in de finale de “Velser Sport Vereeniging” met 5 – 0 versloeg.

Het elftal van Ajax dat in het Stadion de beker won

Bij gelijkspel werd met 2x7½ min. verlengd, was de stand dan nog gelijk dan werd nogmaals met 2x7½ min. verlengd. Als de stand dan nog steeds gelijk was uitspelende club naar volgende ronde. Een verlenging was beslist zodra een doelpunt werd gescoord.


Eerste ronde


10 september 1916
Feijenoord – VFC 2 – 0

10 september 1916
DVS – ODE 0 – 3

10 september 1916
TOP (Gouda) – PW 3 – 3 (na één verlenging van 2x7½ min.?)

10 september 1916
Doetinchem – VUC 1 – 2

10 september 1916
Enschedesche Boys – HSV (Haarlem) 9 – 0

10 september 1916
SVV – AFC 2 – 1

10 september 1916
Hilversum – PEC 0 – 1

10 september 1916
Hertog Hendrik – Hengelo 1 – 3

10 september 1916
Fortuna (Vlaardingen) – Helmond 2 – 2 (na één verlenging van 2x7½ min.?)

10 september 1916
Victoria (Hilversum) – EDO (Haarlem) 0 – 2

10 september 1916
Neptunus – Vlissingen 2 – 1

10 september 1916
VRA – VSV 2 – 3

10 september 1916
ZAC – De Spartaan 1 – 6

10 september 1916
DEC – Quick (Amersfoort) 2 – 3

10 september 1916
NEC – Xerxes 1 – 1 na één verlenging van 2x7½ min.

10 september 1916
Theole – ZVV (Zaandam) 4 – 1

10 september 1916
Helder – VVA 1 – 1 na één verlenging van 2x7½ min.

10 september 1916
De Tubanters (Enschede) – Ajax (Amsterdam) 0 – 4

10 september 1916
USC – Ajax (Leiden) 2 – 2

10 september 1916
Concordia (Delft) – Allen Weerbaar 4 – 5

10 september 1916
ADO – ’t Gooi 2 – 5

10 september 1916
WFC (Wormerveer) – Philips’ Sportvereeniging 2 – 1


Tweede ronde


17 september 1916
Neptunus – Feijenoord 0 – 2

17 september 1916
WFC (Wormerveer) – EDO (Haarlem) 0 – 1

17 september 1916
Quick (Amersfoort) – ODE 1 – 0, ODE tot winnaar verklaard i.v.m. overtreding Quick?

17 september 1916
SVV – PEC 5 – 0

17 september 1916
Ajax (Amsterdam) – Hengelo 4 – 3

17 september 1916
Theole – De Spartaan 0 – 5

17 september 1916
PW – VUC 1 – 2

17 september 1916
’t Gooi – Ajax (Leiden) 4 – 1

17 september 1916
VSV – Xerxes 4 – 2

17 september 1916
Helmond – VVA 1 – 3

17 september 1916
Enschedesche Boys – Allen Weerbaar 2 – 2


Derde ronde


29 oktober 1916
’t Gooi – VVV (Venlo) 8 – 1

29 oktober 1916
Wilhelmina (Den Bosch) – Feijenoord 0 – 2

29 oktober 1916
De Spartaan – UVV 1 – 1 na één verlenging van 2x7½ min.

29 oktober 1916
Quick (Den Haag) – VVA 1 – 3

29 oktober 1916, Rotterdam (terrein VOC)
Velocitas (Groningen) – VOC 0 – 5

29 oktober 1916
Willem II – EDO (Haarlem) 3 – 4

29 oktober 1916
Go Ahead (Deventer) – HFC 1 – 1 na één verlenging van 2x7½ min.

29 oktober 1916
Hercules (Utrecht) – Be Quick (Zutphen) 1 – 0

29 oktober 1916
Allen Weerbaar – Haarlem 0 – 0, ongeldig verklaard i.v.m. niet spelen verlenging
5 november 1916
Allen Weerbaar – Haarlem 2 – 1

29 oktober 1916
Ajax (Amsterdam) – Tubantia 8 – 1

29 oktober 1916
SVV – Achilles (Assen) 5 – 1

29 oktober 1916
Be Quick (Groningen) – NAC 4 – 3 na één sudden death verlenging van 2x7½ min.

29 oktober 1916
VUC – Vitesse (Arnhem) 4 – 0

29 oktober 1916
VSV – MVV regl. 5 – 0, MVV t.z.t.

29 oktober 1916
DFC – Forward (Groningen) 5 – 0

29 oktober 1916
Robur et Velocitas – Sportclub Enschede 0 – 1

29 oktober 1916
ODE – Middelburg 2 – 1

HBS vrij


Vierde ronde


19 november 1916
Hercules (Utrecht) – VUC 2 – 0

19 november 1916
VSV – UVV 5 – 1

19 november 1916
DFC – Allen Weerbaar 5 – 1

19 november 1916
HFC – Sportclub Enschede 4 – 1

19 november 1916
EDO (Haarlem) – SVV 2 – 1 na 1 min. in één sudden death verlenging van 2x7½ min.

26 november 1916
VOC – ’t Gooi 2 – 0

3 december 1916
VVA – Be Quick (Groningen) 4 – 3 na enkele min. in één sudden death verlenging van 2x7½ min.

10 december 1916, Amsterdam (terrein Ajax)
ODE – Ajax (Amsterdam) 2 – 4

10 december 1916
HBS – Feijenoord 1 – 1 na één verlenging van 2x7½ min.


Tussenronde


18 maart 1917, Amsterdam (Stadion)
VVA – VOC 0 – 0 na één verlenging van 2x7½ min.


Vijfde ronde


25 februari 1917
Feijenoord – EDO (Haarlem) 5 – 0

1 april 1917
DFC – HFC 6 – 5

1 april 1917
VOC – VSV 1 – 1 na één verlenging van 2x7½ min.

1 april 1917
Hercules (Utrecht) – Ajax (Amsterdam) 0 – 2


Halve finales


29 april 1917, Amsterdam (Stadion)
DFC – Ajax (Amsterdam) 0 – 3

29 april 1917, Den Haag (terrein Quick)
VSV – Feijenoord 2 – 0


Finale


27 mei 1917, 14:15 u. (AT), Amsterdam (Stadion)

Ajax – VSV 5 – 0
20’ Rinus Lucas 1 – 0, 21’ Joop van Dort 2 – 0; Jan de Natris 3 – 0, Rinus Lucas 4 – 0, Theo Brokmann sr. 5 – 0

Ajax: Jan Smit, Frans Couton, Fons Pelser, Joop Pelser, Henk Hordijk, Frits Terwee, Jan de Natris, Joop van Dort, Theo Brokmann sr., Rinus Lucas, Wim Gupffert

VSV: Knegjees, Beucekom, J. Offerman, P. Lasschuit, H. Lasschuit, Griekschoor, Meuldijk, Servaat, Zwanenburg, J. Prakael, Horemans

Scheidsrechter: Jan van den Berg



Geen opmerkingen:

Een reactie plaatsen