zondag 2 februari 2014

Nederlandse voetbalbeker 1915-’16

De zeventiende editie van de “NVB beker” werd gewonnen door Quick uit Den Haag, dat stadsgenoot HBS op diens eigen terrein na verlenging met 2 – 1 versloeg.

In verband met de mobilisatie na het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog werden de clubs in regionaal ingedeelde groepen verdeeld.

Bij gelijkspel werd met 2x7½ min. verlengd, was de stand dan nog gelijk dan werd nogmaals met 2x7½ min. verlengd. Als de stand dan nog steeds gelijk was uitspelende club naar volgende ronde.


Eerste ronde


Groep A

9 april 1916
Be Quick (Groningen) – WVV 10 – 0

9 april 1916
Velocitas (Groningen) – ZSC regl. 5 – 0, ZSC t.z.t.

9 april 1916
PEC – ZAC 1 – 0

9 april 1916
Be Quick (Zutphen) – Robur et Velocitas 1 – 0

9 april 1916
Go Ahead (Deventer) – Achilles (Assen) regl. 5 – 0, Achilles t.z.t.

Forward (Groningen) vrij

Groep B

9 april 1916
De Tubanters (Enschede) – Hengelo 1 – 2

9 april 1916
Enschedesche Boys – Hercules (Utrecht) 3 – 2

9 april 1916
Doetinchem – PW 2 – 1

9 april 1916
Quick (Amersfoort) – Kampong 2 – 3

9 april 1916
VVO (Velp) – Tubantia 1 – 0

Zutphen vrij

Groep C

9 april 1916
’t Gooi – Victoria (Hilversum) 1 – 0 na één verlenging van 2x7½ min.

9 april 1916, Bussum (terrein Allen Weerbaar)
Hilversum – Voorwaarts (Utrecht) 2 – 5

9 april 1916
GVC – UVV 0 – 4

9 april 1916
VVA – SML 1 – 0 na (één of twee?) verlenging(en) van 2x7½ min.

9 april 1916
Hertog Hendrik – Baarn 4 – 3 na twee verlengingen van 2x7½ min.

Allen Weerbaar vrij

Groep D

9 april 1916
Helmond – Philips’ Sportvereeniging 1 – 2

9 april 1916
MVV – VVV (Venlo) 3 – 1

9 april 1916
Willem II – RVV (Roermond) 4 – 0

9 april 1916, Nijmegen (terrein Quick)
NEC – Vitesse (Arnhem) 2 – 1

9 april 1916
Theole – Eindhoven regl. 5 – 0, Eindhoven t.z.t.

MSV (Maastricht) vrij

Groep E

9 april 1916
Alphen (Alphen a/d Rijn) – DVV (Den Haag) 0 – 1

9 april 1916
DVC – Olympia (Gouda) 4 – 3

9 april 1916
De Sportman – HBS 0 – 5

9 april 1916
Leonidas (Rotterdam) – Ajax (Leiden) regl. 5 – 0, Ajax t.z.t.

9 april 1916
DHC – Excelsior (Rotterdam) regl. 5 – 0 i.v.m. schorsing Excelsior

9 april 1916
SVV – ADO 2 – 0

Groep F

2 april 1916
EDO (Haarlem) – Haarlem 1 – 2

9 april 1916
USC – De Spartaan 0 – 1

9 april 1916, IJmuiden (terrein Stormvogels)
Wilhelmina Vooruit (Amsterdam) – Stormvogels 1 – 6

9 april 1916
Schoten – VRA 1 – 3

9 april 1916
Xerxes – Feijenoord 0 – 2

9 april 1916
DEC – RS&GV 4 – 0

Groep G

2 april 1916
DVS – VOC 1 – 3

9 april 1916
NAC – DFC 3 – 2

9 april 1916
Wilhelmina (Den Bosch) – Fortuna (Vlaardingen) 6 – 2

9 april 1916
Neptunus – Quick (Den Haag) 1 – 6

9 april 1916
Concordia (Delft) – MVVO 3 – 1

Vlissingen vrij

Groep H

9 april 1916
ADW – SHBS regl. 5 – 0, SHBS t.z.t.

9 april 1916
Helder – ZFC 6 – 1

9 april 1916
RCH – WFC (Wormerveer) 2 – 1

9 april 1916
AFC – ZVV (Zaandam) 0 – 4

9 april 1916
Ready – Amstel 0 – 1

DWS vrij


Tweede ronde


Groep A

16 april 1916
Be Quick (Zutphen) – Velocitas (Groningen) 2 – 1

16 april 1916
Be Quick (Groningen) – PEC 5 – 1

16 april 1916
Forward (Groningen) – Go Ahead (Deventer) regl. 5 – 0, Go Ahead t.z.t.

Groep B

16 april 1916
Hengelo – Enschedesche Boys 2 – 3

16 april 1916
Kampong – VVO (Velp) 3 – 0

16 april 1916
Doetinchem – Zutphen 1 – 0

Groep C

16 april 1916
’t Gooi – VVA 2 – 1 na twee verlengingen van 2x7½ min.

16 april 1916
Voorwaarts (Utrecht) – Hertog Hendrik 3 – 0

16 april 1916
Allen Weerbaar – UVV 0 – 2

Groep D

16 april 1916, Eindhoven (terrein Philips’ Sportvereeniging)
MVV – Philips’ Sportvereeniging 2 – 2 na twee verlengingen van 2x7½ min.

16 april 1916, Tilburg (terrein Willem II)
MSV (Maastricht) – Willem II 1 – 4

16 april 1916
NEC – Theole 1 – 0

Groep E

16 april 1916
Leonidas (Rotterdam) – DVC 2 – 1 na (één of twee?) verlenging(en) van 2x7½ min.

16 april 1916
DVV (Den Haag) – DHC 8 – 2

16 april 1916
HBS – SVV 9 – 0

Groep F

16 april 1916
VRA – Stormvogels 3 – 3 na twee verlengingen van 2x7½ min.

16 april 1916
DEC – Haarlem 3 – 2 na twee verlengingen van 2x7½ min.

16 april 1916
Feijenoord – De Spartaan 2 – 1

Groep G

16 april 1916
Wilhelmina (Den Bosch) – VOC 2 – 6

16 april 1916
Vlissingen – Quick (Den Haag) 2 – 7

16 april 1916
NAC – Concordia (Delft) 4 – 0

Groep H

16 april 1916
ZVV (Zaandam) – Helder 1 – 6

16 april 1916
Amstel – ADW 2 – 1

23 april 1916, Haarlem (terrein RCH)
DWS – RCH 2 – 14


Derde ronde


Groep A

24 april 1916
Be Quick (Groningen) – Be Quick (Zutphen) 12 – 1

Forward (Groningen) vrij

Groep B

24 april 1916
Enschedesche Boys – Kampong 3 – 0

Doetinchem vrij

Groep C

24 april 1916, Hilversum (terrein ’t Gooi)
Voorwaarts (Utrecht) – ’t Gooi 1 – 0

UVV vrij

Groep D

24 april 1916
NEC – MVV regl. 5 – 0, MVV t.z.t.

Willem II vrij

Groep E

24 april 1916
HBS – Leonidas (Rotterdam) 2 – 0

DVV (Den Haag) vrij

Groep F

24 april 1916, IJmuiden (terrein Stormvogels)
DEC – Stormvogels 0 – 2 na (één of twee?) verlenging(en) van 2x7½ min.

Feijenoord vrij

Groep G

24 april 1916
Quick (Den Haag) – VOC 4 – 1 (tevens voor competitie)

NAC vrij

Groep H

24 april 1916, Den Helder (terrein Helder)
Amstel – Helder 0 – 3

RCH vrij


Vierde ronde


Afdeling A

30 april 1916
Enschedesche Boys – Be Quick (Groningen) 4 – 2

30 april 1916
Doetinchem – Forward (Groningen) 4 – 0

Afdeling B

30 april 1916
UVV – NEC 8 – 0

30 april 1916
Voorwaarts (Utrecht) – Willem II 5 – 2

Afdeling C

30 april 1916
DVV (Den Haag) – HBS 2 – 8

14 mei 1916
Quick (Den Haag) – NAC 3 – 2

Afdeling D

30 april 1916
RCH – Helder 3 – 4

30 april 1916
Stormvogels – Feijenoord 1 – 0


Vijfde ronde


Afdeling A

7 mei 1916
Enschedesche Boys – Voorwaarts (Utrecht) 7 – 0

7 mei 1916
Doetinchem – UVV 1 – 5

Afdeling B

7 mei 1916
HBS – Stormvogels 4 – 3

21 mei 1916
Helder – Quick (Den Haag) 1 – 6


Halve finales


14 mei 1916, Utrecht (terrein UVV)
Enschedesche Boys – HBS 1 – 4

28 mei 1916, Amsterdam (Stadion)
UVV – Quick (Den Haag) 0 – 5


Finale


1 juni 1916, 14:30 u. (AT), Den Haag (terrein HBS)

HBS – Quick (Den Haag) 1 – 2 na twee verlengingen van 2x7½ min.
60’ Van Riemsdijk 0 – 1, 75’ Poortman 1 – 1; tussen 105’ en 112’ Van Riemsdijk

Scheidsrechter: Willem Eymers



Geen opmerkingen:

Een reactie plaatsen