zondag 12 januari 2014

Nederlandse voetbalbeker 1912-’13

De veertiende editie van de “NVB beker” werd, net als negen jaar eerder, gewonnen door HFC uit Haarlem.

De spelers van HFC en DFC die op het terrein van Ajax de finale speelden

Elftallen uitkomende in een Eerste Klasse waren eerste en tweede ronde vrij.

Bij gelijkspel werd met 2x7½ min. verlengd, was de stand dan nog gelijk dan werd nogmaals met 2x7½ min. verlengd. Als de stand dan nog steeds gelijk was uitspelende club naar volgende ronde.


Eerste ronde


1 september 1912
Be Quick (Zutphen) – Kampong 3 – 1

1 september 1912
Fortuna (Vlaardingen) – Allen Weerbaar 3 – 4

1 september 1912
Wilhelmina Vooruit (Amsterdam) – Achilles (Rotterdam) 4 – 2

1 september 1912
Valkenburg – Hercules (Utrecht) 2 – 3

1 september 1912
DVS – Quick (Amersfoort) 6 – 1

1 september 1912
Rapiditas (Weesp) – Amstel 1 – 3

1 september 1912
DOS – VVA 0 – 1

1 september 1912
Hilversum – Bloemendaal 3 – 3 na één verlenging van 2x7½ min., tweede verlenging ten onrechte niet gespeeld
8 september 1912
Hilversum – Bloemendaal 3 – 1

1 september 1912
Voorwaarts (Utrecht) – MVVO 2 – 0

1 september 1912
Robur et Velocitas – Steeds Voorwaarts 4 – 1

1 september 1912
Hengelo – UVV 3 – 2

1 september 1912
Alcmaria Victrix – VFC 0 – 3

1 september 1912
SVV – TOP (Gouda) 1 – 2

1 september 1912
EMM – VVV (Venlo) 6 – 3

1 september 1912
MVV – VVO (Velp) 4 – 1

1 september 1912
Willem II – Zeelandia 4 – 1

1 september 1912
Achilles (Assen) – HVC 5 – 1

1 september 1912
’t Gooi – De Spartaan 1 – 2

1 september 1912
Concordia (Delft) – ’t Zesde 8 – 4

8 september 1912
AWA (Amsterdam) – DEC 0 – 8

Neptunus vrij


Tweede ronde


8 september 1912
VVA – Willem II 9 – 0

8 september 1912, Maastricht (terrein MVV)
Amstel – MVV 2 – 0

8 september 1912
Allen Weerbaar – Hengelo 1 – 3

8 september 1912
Neptunus – Robur et Velocitas regl. 0 – 5, Neptunus geen veld beschikbaar

8 september 1912
EMM – DVS 1 – 3

8 september 1912
VFC – Wilhelmina Vooruit (Amsterdam) 6 – 4 na één verlenging van 2x7½ min.

8 september 1912
Hercules (Utrecht) – Achilles (Assen) 3 – 2

15 september 1912
De Spartaan – Voorwaarts (Utrecht) 4 – 1

15 september 1912
Hilversum – Concordia (Delft) 1 – 5

15 september 1912
TOP (Gouda) – Be Quick (Zutphen) 4 – 6

DEC vrij


Derde ronde


15 september 1912
Vitesse (Arnhem) – Robur et Velocitas 2 – 3

15 september 1912
Quick (Nijmegen) – VOC 2 – 6

15 september 1912
Wilhelmina (Den Bosch) – Amstel 2 – 1

15 september 1912
Hengelo – Tubantia 1 – 5, Hengelo na protest tot winnaar verklaard wegens niet-gerechtigde speler Tubantia

15 september 1912
VFC – Velocitas (Breda) 6 – 1

15 september 1912
Go Ahead (Deventer) – Quick (Den Haag) 3 – 5

15 september 1912
Ajax (Amsterdam) – DVS 7 – 4

15 september 1912
Hercules (Utrecht) – DEC 2 – 3

VVA vrij

De Spartaan vrij

Concordia (Delft) vrij

Be Quick (Zutphen) vrij

DFC vrij

HBS vrij

HFC vrij

Haarlem vrij


Vierde ronde


22 september 1912
Concordia (Delft) – DFC 3 – 5

22 september 1912
Be Quick (Zutphen) – VVA 2 – 3 na één verlenging van 2x7½ min.

22 september 1912
Robur et Velocitas – Tubantia 4 – 5, ongeldig verklaard na protest Hengelo inz. Hengelo – Tubantia
4 mei 1913, Deventer (terrein UD)
Robur et Velocitas – Hengelo 3 – 2

22 september 1912
Ajax (Amsterdam) – VFC 1 – 2

22 september 1912, Den Bosch (terrein Wilhelmina)
DEC – Wilhelmina (Den Bosch) 1 – 0

22 september 1912
Quick (Den Haag) – VOC 2 – 7

29 december 1912
Haarlem – De Spartaan 3 – 0

13 april 1913
HBS – HFC 3 – 4


Vijfde ronde


16 februari 1912
DEC – DFC 1 – 3

13 april 1913
VOC – VFC 4 – 1

27 april 1913
Haarlem – HFC 2 – 3

12 mei 1913
Robur et Velocitas – VVA 6 – 0


Halve finales


27 april 1913, Rotterdam (terrein Sparta)
DFC – VOC 3 – 0

12 mei 1913, Amsterdam (terrein Ajax)
HFC – Robur et Velocitas 3 – 1


Finale


25 mei 1913, 13:30 u. (AT), Amsterdam (terrein Ajax)

DFC – HFC 1 – 4
ca. 10’ Jan Laan 0 – 1, Aat Kleijn 1 – 1; Jan Laan 1 – 2, Jan Laan 1 – 3, ca. 80’ Mannes Francken 1 – 4

DFC: Barend van Hemert, Van Houthem, Corpeleyn, Ferry Triebel, Dirk Lotsij (aanv.), Arie Bijvoet, Chris Sunderman, Wiebe Feenstra, Aat Kleijn, Dolf Bouvy, Nico Bouvy

HFC: Piet-Hein Kaars Sijpesteyn, Dolf van der Nagel, Ben Verweij, F.A.J. de Klerck, Jo Verweij, Hendriks, Seignette, Paul van Delden, Jan Laan, Mannes Francken, Jacques Francken

Scheidsrechter: Christiaan Groothoff



Geen opmerkingen:

Een reactie plaatsen