zondag 15 december 2013

Nederlandse voetbalbeker 1905-’06

De achtste editie van de “Holdert-beker” werd gewonnen door Concordia uit Delft, dat in de finale het Amsterdamse Volharding met 3 – 2 versloeg.

Vanwege de langslepende protesten rondom de wedstrijden Vitesse 2 – Haarlem 2 en Volharding (Amsterdam) – AVV verliep het tweede gedeelte van deze bekercompetitie nogal rommelig.

Concordia in 1906 met de “Holdert-beker”

Ook tweede elftallen mochten deelnemen.

Elftallen uitkomende in de Eerste Klasse Afdeling I (oftewel District West) waren van deelname uitgesloten.

Bij gelijkspel werd met 2x7½ min. verlengd, was de stand dan nog gelijk dan werd nogmaals met 2x7½ min. verlengd. Als de stand dan nog steeds gelijk was, dan werd de wedstrijd overgespeeld op het terrein van de uitspelende club. Als ook een derde wedstrijd gelijk zou eindigen, dan zou deze worden verlengd tot er een doelpunt werd gescoord.


Eerste ronde


5 november 1905
VOC – HFC 2 2 – 1

5 november 1905
Quick (Den Haag) 2 – Haarlem 2 3 – 9

5 november 1905
Neptunus – Ajax (Amsterdam) 0 – 3

5 november 1905
PW 2 – Saturnus (Rotterdam) regl. 5 – 0, Saturnus t.z.t.

5 november 1905
Sparta (Rotterdam) 2 – ZVV (Zaandam) 13 – 1

5 november 1905
Voorwaarts (Den Haag) – HBS 2 10 – 3

5 november 1905
Be Quick (Groningen) – Willem II regl. 5 – 0, Willem II t.z.t.

5 november 1905
Vitesse (Arnhem) 2 – Celeritas (Rotterdam) 2 regl. 5 – 0, Celeritas 2 t.z.t.

5 november 1905
Oranje Nassau (Almelo) – Allen Weerbaar 2 regl. 5 – 0, Allen Weerbaar 2 t.z.t.

5 november 1905
Concordia (Delft) – VOC 2 14 – 0

5 november 1905
Rapiditas (Rotterdam) 2 – EMM 2 – 4

5 november 1905
Quick (Amersfoort) – Sparta (Breda) 9 – 1

5 november 1905
VVV (Amsterdam) – PW 4 – 8

5 november 1905
Excelsior (Rotterdam) – Quick (Amsterdam) regl. 5 – 0, Quick t.z.t.

5 november 1905
ZVV (Zwolle) – NOAD (Breda) regl. 5 – 0, NOAD t.z.t.

5 november 1905
Allen Weerbaar – DFC 2 regl. 0 – 3

5 november 1905
DVS – Celeritas (Rotterdam) 2 – 3

5 november 1905
AFC – Neerlandia (Amsterdam) 6 – 1

5 november 1905
Volharding (Amsterdam) – Tubantia 6 – 0

5 november 1905
Wilhelmina (Den Bosch) – RAP 7 – 1

5 november 1905
VVA – AVV 5 – 8 na één verlenging van 2x7½ min. i.v.m. protest VVA, oorspr. 5 – 6

5 november 1905
UVV – AVV 2 regl. 5 – 0, AVV 2 t.z.t.

5 november 1905
Adelborsten F&HC – Hercules (Enschede) 14 – 0

19 november 1905
Achilles (Rotterdam) – Rapiditas (Rotterdam) 0 – 5


Tweede ronde


3 december 1905
Olympia (Middelburg) – Concordia (Delft) 2 – 8

3 december 1905
AVV – Quick (Amersfoort) 5 – 3

3 december 1905
VOC – EMM 6 – 1

3 december 1905
Vitesse (Arnhem) 2 – Haarlem 2 3 – 3 na protest Vitesse, verlenging i.v.m. duisternis afgebroken, oorspr. 2 – 3
11 maart 1906
Vitesse (Arnhem) 2 – Haarlem 2 regl. 5 – 0, Haarlem 2 t.z.t.

3 december 1905
PW 2 – Excelsior (Rotterdam) 7 – 1

3 december 1905
Voorwaarts (Den Haag) – ZVV (Zwolle) regl. 5 – 0, ZVV t.z.t.

3 december 1905
Rapiditas (Rotterdam) – Adelborsten F&HC 3 – 4

3 december 1905
Wilhelmina (Den Bosch) – Be Quick (Groningen) 5 – 3

3 december 1905
Ajax (Amsterdam) – PW 6 – 1

AFC vrij

Celeritas (Rotterdam) vrij

DFC 2 vrij

Oranje Nassau (Almelo) vrij

Sparta (Rotterdam) 2 vrij

UVV vrij

Volharding (Amsterdam) vrij


Derde ronde


7 januari 1906
Sparta (Rotterdam) 2 – Celeritas (Rotterdam) regl. 0 – 5 wegens niet – gerechtigde speler Sparta 2, oorspr. 3 – 2

7 januari 1906
VOC – Adelborsten F&HC 3 – 1

7 januari 1906
AVV – Ajax (Amsterdam) regl. 9 – 0, Ajax verliet in ca. 75e min. het veld, oorspr. 4 – 0

7 januari 1906
Voorwaarts (Den Haag) – DFC 2 11 – 1

7 januari 1906
Wilhelmina (Den Bosch) – PW 2 8 – 2

14 januari 1906
Volharding (Amsterdam) – AFC 2 – 1

14 januari 1906
Haarlem 2 – Concordia (Delft) 2 – 10, ongeldig verklaard na protest Vitesse 2 inz. Vitesse 2 – Haarlem 2
25 maart 1906
Vitesse (Arnhem) 2 – Concordia (Delft) 2 – 3

14 januari 1906
Oranje Nassau (Almelo) – UVV 2 – 1


Vierde ronde


4 februari 1906
Volharding (Amsterdam) – AVV 1 – 2, in 86e min. gest. i.v.m. sneeuw, ongeldig verklaard
16 april 1906
Volharding (Amsterdam) – AVV 0 – 0 na twee verlengingen van 2x7½ min.
22 april 1906
AVV – Volharding (Amsterdam) 1 – 2

4 februari 1906
Voorwaarts (Den Haag) – VOC 1 – 3

25 maart 1906
Oranje Nassau (Almelo) – Wilhelmina (Den Bosch) 4 – 7

1 april 1906
Celeritas (Rotterdam) – Concordia (Delft) 3 – 5


Halve finales


8 april 1906, Dordrecht (terrein DFC)
Concordia (Delft) – VOC 4 – 2

29 april 1906, Hilversum (terrein Victoria)
Wilhelmina (Den Bosch) – Volharding (Amsterdam) 0 – 1


Finale


6 mei 1906, Den Haag (terrein HBS)

Concordia (Delft) – Volharding (Amsterdam) 3 – 2
17’ Thomée 1 – 0, Thomée 2 – 0; Thomée 3 – 0, Slingelandt (e.d.) of Baggelaar 3 – 1, ca. 87’ Baggelaar 3 – 2

Concordia: Bal, Slingelandt (aanv.), Muller, Steinmetz, Ghyssels, Leopold, Reas, Ter Horst, De Man, Thomée, Wolbers

Volharding: Rompu, Verke, Geelkerke, Van der Linde, Van Exter, Sweys (aanv.), Tromp, F. Rincker, Baggelaar, Schoolwerth, E. van Renterghem

Scheidsrechter: Bill Dijxhoorn



Geen opmerkingen:

Een reactie plaatsen