zondag 26 januari 2014

Nederlandse voetbalbeker 1914-’15

De zestiende editie van de “NVB beker” werd gewonnen door de “Haarlemsche Football Club”, dat daarmee voor de derde keer de beker won.

In verband met de mobilisatie na het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog werden de clubs in regionaal ingedeelde groepen verdeeld.

De spelers van HFCen HBS die in het stadion in Amsterdam de finale speelden

Bij gelijkspel werd met 2x7½ min. verlengd, was de stand dan nog gelijk dan werd nogmaals met 2x7½ min. verlengd. Als de stand dan nog steeds gelijk was uitspelende club naar volgende ronde.


Eerste ronde


Groep A

14 maart 1915
HFC – Hilversum 6 – 0

14 maart 1915
Ajax (Amsterdam) – EDO (Haarlem) 2 – 3

14 maart 1915
VVA – VRC 1 – 1 na twee verlengingen van 2x7½ min.

14 maart 1915
Rapiditas (Weesp) – Blauw-Wit 0 – 8

14 maart 1915
Allen Weerbaar – DWS 4 – 0

14 maart 1915
De Spartaan – Victoria (Hilversum) 2 – 1

14 maart 1915
’t Gooi – AWA (Amsterdam) 0 – 1

Groep B

14 maart 1915
Alcmaria Victrix – Steeds Voorwaarts 5 – 0

14 maart 1915
Amstel – AFC 1 – 5

14 maart 1915
Den Helder – Haarlem 1 – 6

14 maart 1915
ZVV (Zaandam) – Stormvogels 0 – 1

14 maart 1915
DEC – Purmersteijn 2 – 0

14 maart 1915
WFC (Wormerveer) – ZFC 2 – 1

Groep C

14 maart 1915
HBS – DVV (Den Haag) 8 – 0

14 maart 1915
Alphen (Alphen a/d Rijn) – Concordia (Delft) 0 – 9

14 maart 1915
Ajax (Leiden) – HVV 2 – 5

14 maart 1915
VUC – SVV 1 – 2

14 maart 1915
BMT – Fortuna (Vlaardingen) 1 – 2

14 maart 1915
DVC – De Sportman 3 – 1

Groep D

14 maart 1915
Vlissingen – VOC 0 – 7

14 maart 1915
Unitas (Gorinchem) – Wilhelmina (Den Bosch) 1 – 3

14 maart 1915
MVVO – DFC 0 – 7

14 maart 1915
ADO – USC 6 – 0

14 maart 1915
NAC – Feijenoord 3 – 0

14 maart 1915
DVS – Xerxes 1 – 0

Groep E

14 maart 1915
Leonidas (Rotterdam) – Wilhelmina Vooruit (Amsterdam) 3 – 1

14 maart 1915
UDI – RFC (Rotterdam) 5 – 1

14 maart 1915
Voorwaarts (Utrecht) – ODE 1 – 1 na twee verlengingen van 2x7½ min.; na protest, oorspr. 2 – 1 na twee verlengingen van 2x7½ min.

14 maart 1915
VVGA – Quick (Den Haag) 0 – 4

14 maart 1915
Excelsior (Rotterdam) – DOS 5 – 1

14 maart 1915
RCH – Neptunus 3 – 1

Groep F

14 maart 1915
Enschedesche Boys – Herakles 4 – 2

14 maart 1915
Sportclub Enschede – Warnsveld regl. 5 – 0, Warnsveld t.z.t.

14 maart 1915
Quick (Amersfoort) – UVV 0 – 6

14 maart 1915
Zutphen – PW 1 – 0

14 maart 1915
Hercules (Utrecht) – De Tubanters (Enschede) 3 – 0

14 maart 1915
Hengelo – HVC 3 – 1

Groep G

14 maart 1915
Veendam – Achilles (Assen) 3 – 1

14 maart 1915
Be Quick (Zutphen) – WVV 4 – 0

14 maart 1915
ZAC – Robur et Velocitas 0 – 7

28 maart 1915
Be Quick (Groningen) – PEC 4 – 1

Go Ahead (Deventer) vrij

Groep H

14 maart 1915
Theole – Wageningen 5 – 4

14 maart 1915
GSC (Roermond) – De Valk 5 – 1

14 maart 1915
VVV (Venlo) – Vitesse (Arnhem) 1 – 7

14 maart 1915
MSV (Maastricht) – Quick (Nijmegen) 1 – 2

14 maart 1915
NEC – Eindhoven 4 – 2

14 maart 1915
Helmond – MVV 1 – 4


Tweede ronde


Groep A

21 maart 1915
Blauw-Wit – Allen Weerbaar 1 – 2

21 maart 1915
HFC – AWA (Amsterdam) 11 – 0

21 maart 1915
EDO (Haarlem) – De Spartaan 0 – 1

VRC vrij

Groep B

21 maart 1915
Alcmaria Victrix – Haarlem 1 – 3

21 maart 1915
WFC (Wormerveer) – Stormvogels 2 – 0

21 maart 1915
AFC – DEC 4 – 1

Groep C

21 maart 1915
HVV – DVC 7 – 0

21 maart 1915
Fortuna (Vlaardingen) – HBS 2 – 3

21 maart 1915
SVV – Concordia (Delft) 3 – 1

Groep D

21 maart 1915
ADO – DVS 1 – 2

21 maart 1915
Wilhelmina (Den Bosch) – DFC 1 – 7

21 maart 1915
VOC – NAC 1 – 2

Groep E

21 maart 1915
Leonidas (Rotterdam) – Excelsior (Rotterdam) 1 – 2

21 maart 1915
UDI – Quick (Den Haag) 0 – 1

28 maart 1915
RCH – ODE 3 – 1

Groep F

21 maart 1915
Sportclub Enschede – Enschedesche Boys 1 – 0

21 maart 1915
Zutphen – Hercules (Utrecht) 2 – 4

21 maart 1915
UVV – Hengelo 2 – 0

Groep G

28 maart 1915
Robur et Velocitas – Veendam 2 – 1

4 april 1915
Be Quick (Groningen) – Go Ahead (Deventer) 8 – 2

Be Quick (Zutphen) vrij

Groep H

21 maart 1915
MVV – GSC (Roermond) 1 – 0

21 maart 1915
Quick (Nijmegen) – NEC 3 – 1

21 maart 1915
Vitesse (Arnhem) – Theole 2 – 1


Derde ronde


Groep A

28 maart 1915
De Spartaan – VRC 2 – 0

4 april 1915
HFC – Allen Weerbaar 3 – 0

Groep B

28 maart 1915
AFC – WFC (Wormerveer) 2 – 0

Haarlem vrij

Groep C

28 maart 1915
HBS – SVV 1 – 0

HVV vrij

Groep D

28 maart 1915
NAC – DVS 3 – 2

DFC vrij

Groep E

28 maart 1915
Excelsior (Rotterdam) – Quick (Den Haag) 1 – 3

RCH vrij

Groep F

28 maart 1915
UVV – Sportclub Enschede 6 – 2

Hercules (Utrecht) vrij

Groep G

11 april 1915
Be Quick (Zutphen) – Robur et Velocitas 5 – 0

Be Quick (Groningen) vrij

Groep H

28 maart 1915
Quick (Nijmegen) – MVV 1 – 0

Vitesse (Arnhem) vrij


Vierde ronde


Afdeling A

25 april 1915
Haarlem – AFC 2 – 0

25 april 1915
De Spartaan – HFC 0 – 1

Afdeling B

25 april 1915
NAC – HVV 1 – 4

25 april 1915
HBS – DFC 4 – 0

Afdeling C

25 april 1915
Quick (Den Haag) – Hercules (Utrecht) 1 – 2

25 april 1915
UVV – RCH 4 – 1

Afdeling D

25 april 1915
Vitesse (Arnhem) – Be Quick (Groningen) 2 – 1

25 april 1915
Be Quick (Zutphen) – Quick (Nijmegen) 1 – 4


Vijfde ronde


Afdeling A

2 mei 1915
HBS – HVV 3 – 0

2 mei 1915
HFC – Haarlem 1 – 0

Afdeling B

2 mei 1915
Vitesse (Arnhem) – UVV 1 – 5

2 mei 1915
Hercules (Utrecht) – Quick (Nijmegen) 6 – 0


Halve finales


9 mei 1915, Den Haag (terrein HBS)
HFC – Hercules (Utrecht) 3 – 2 na één verlenging van 7½ min.

9 mei 1915, Amsterdam (Stadion)
UVV – HBS 1 – 2


Finale


16 mei 1915, 14:15 u. (AT), Amsterdam (Stadion)

HBS – HFC 0 – 1
voor 45’ Seignette 0 – 1

HBS: De Leve, Denis, Alting Siberg, Van Thiel, Gaster, Synja, Van Rappard, Bos, De Visser, Julius, Roskott

HFC: Piet-Hein Kaars Sijpesteyn, Ben Verweij, G.H.K. Sijpesteyn, F.A.J. de Klerck, Nico Bouvy, L. Verweij, Seignette, Dolf Bouvy, Jan Laan (aanv.), Mannes Francken, Jacques Francken

Scheidsrechter: Job Mutters



Geen opmerkingen:

Een reactie plaatsen